Ranking przeglądarek w marcu

Europejczycy a internet
28 marca 2013
7 najbardziej złośliwych programów
4 kwietnia 2013
Show all

Ranking przeglądarek w marcu

Według  analizy firmy statCounter w marcu nie doszło do drastycznych zmian w rankingu przeglądarek, trendy utrzymują się na podobnym poziomie jak w poprzednich miesiącach.
Przede wszystkim umacnia się GoogleChrome z wynikiem 38,07%, powiększając swoje udziały aż o 1%. Zaraz za GoogleChrome znalazła się przeglądarka Internet Explorer, która osiągnęła 29,3%. Jest tak być może dzięki wprowadzeniu nowej wersji przeglądarki dla systemu operacyjnego Windows 7, który pozostaję najpopularniejszym systemem na świecie. Mimo tego, Internet Explorer nadal traci. W marcu według firmy statCounter udziały przeglądarki spadły o 0,5%. Na kolejnym, trzecim miejscu uplasował się Firefox z wynikiem 20,85%. Przeglądarka systematycznie od wielu miesięcy traci udziały na całym świecie, podobnie było w marcu, w którym liczba użytkowników zmniejszyła się o około 0,5%. Kolejne miejsce zajęła przeglądarka Safari od Apple, osiągając 8,5%. Zaskakujące jest, że pierwszy raz od wielu miesięcy udziały przeglądarki opadły. Na ostatnim miejscu znalazła się przeglądarka Norwegów – Opera z wynikiem 1,17%!
A jak to się ma w Polsce? W naszej ojczyźnie najwięcej internautów, bo aż 41,22%, korzysta z Firefoxa!  Warto jednak nadmienić, że z miesiąca na miesiąc Lisek traci fanów. Za Firefoxem uplasowała się przeglądarka GoogleChrome, która systematycznie umacnia swoją pozycję wśród polskich użytkowników. W marcu osiągnęła 26,8%. Jak można się domyślić, za GoogleChrome znalzł się Internet Explorer z wynikiem 16,9%, osiągając tym samym nieznaczny wzrost. Z kolei Opera nadal opada, w marcu korzystało z niej około 6,5% polskich internautów!

źródło: statCounter, www.komputerswiat.pl