Kilka słów o stronach internetowych…

Pozycjonowanie stron internetowych Olsztyn SEO
25 grudnia 2014
Show all

Kilka słów o stronach internetowych…

          Strona internetowa czy też strona WWW (ang. web page) jest to „dokument HTML udostępniony w Internecie przez serwer WWW”. Wyświetlana jest dzięki przeglądarkom internetowym, takim jak: Google, Yahoo, Ask, Bing (Wikipedia.pl). Posiadanie strony internetowej jest ważne szczególnie dla firm. Jeśli firma nie posiada strony w Sieci, uważa się ją za nieistniejącą. Strony internetowej w Olsztynie nie posiada np. przewoźnik Kormoran, co utrudnia życie pasażerom. Dlaczego? Bo nie znają rozkładu jazdy. Jak skorzystać z usług firmy, jeśli nie ma strony www?

Firmy zwłaszcza małe, które zaniechały stworzenie strony, bo nie pewne były swej przyszłości najczęściej reklamują się poprzez tradycyjne reklamy: ulotki, plakaty, banery czy tablice ogłoszeń. Tłumaczą to oszczędnościami. Okazuje się jednak, że posiadanie strony internetowej jest ważne z kilku powodów:

 1. Jest wizytówką firmy.
 2. Zwiększa zasięg firmy.
 3. Jest bardziej efektywna niż tradycyjna reklama.
 4. Powiększa się rynek zbytu dla produktów firmy – sklepu internetowe.
 5. Nadaje prestiż i wiarygodność.

Należy zwrócić uwagę, by strona internetowa była zbudowana w sposób profesjonalny. Poza tym nie wystarczy ją stworzyć, by przynosiła zamierzone rezultaty. Stronę www należy aktualizować, dodawać nowe materiały i unowocześniać. Powinna szybko działać, by nie zniechęcić potencjalnych klientów. Nie ma nic gorszego dla Twojej firmy niż amatorska strona internetowa. Uniknij błędów, ufając profesjonalistom! Co jest niezbędne do stworzenia strony internetowej?

 1. Domena – Twoja własna nazwa, którą będziesz się posługiwać w Internecie.
 2. Konto hostingowe – miejsce na serwerze www, gdzie umieszczasz pliki na stronie internetowej, by strona się wyświetlała.
 3. Projekt i wykonanie strony internetowej

Pozycjonowanie strony (SEO)

Wiemy już, że stronę internetową wyszukujemy za pomocą wyszukiwarki internetowej. Wpisując np. w Google strony internetowe Olsztyn, użytkownik zwraca uwagę na 5 – 10 wyników. Resztą nie zaprzątają sobie głowy. Dzięki pozycjonowaniu Twoja strona internetowa znajduje się wyżej w wynikach wyszukiwania.

Portale społecznościowe

Rozwój portali społecznościowych kusi właścicieli firm różne wielkości, aby oprzeć o nie swój marketing. Reklama poprzez Fanpage jest dość skuteczna i tania. Jednak nawet najlepszy Fanpage na Facebooku nie zastąpi dobrej strony internetowej. Te dwa sposoby powinny iść w parze i wzajemnie się uzupełniać. Dzięki temu Twoja strona wygra!

Nasza oferta

W ofercie firmy UCSPoland znajdziesz wszystko, co potrzebne dla stworzenia lub zmiany wizerunku Twojej firmy, np.

 1. Serwisy www
 2. Aplikacje dedykowane
 3. Sklepy internetowe
 4. Panorama 3D
 5. Pozycjonowanie (SEO)
 6. Linki sponsorowane (SEM)
 7. Wizualizacje 3D
 8. Mobilna wersja strony.

 

Zaufaj profesjonalistom! Powierz Nam Twoją stronę internetową!